יוגה למתחילים בתל אביב: על איינגר יוגה, על נשימה ועל מה שביניהם

ספט 13, 2023

יוגה למתחילים

אתם מרגישים שהגוף שלכם זועק לשינוי, לתזוזה, לאיזון? איינגר יוגה עשויה להיות בדיוק הדבר שלא ידעתם שאתם צריכים. לתרגול של יוגה (iyengar-yoga.co.il) ישנם המון יתרונות. היוגה מחזקת את השרירים, תורמת לגמישות, מחזקת ומחטבת את הגוף, משפרת את תפקוד המערכת החיסונית, מפיגה מתחים, משפרת את חיי המין ומצב הרוח ועוד.

כדי גם לקרוא: כמה עולה שיעור יוגה?

נשמע טוב, נכון? כנראה שזאת הסיבה שיותר ויותר אנשים מבינים שבשונה מהתדמית שפעם היתה לה, יוגה היא לא שטות היפית שעושים כל מיני אנשים "מוארים" שחזרו מהודו, אלא תורה שלמה עם היסטוריה ועומק בני אלפי שנים, שרלוונטיים גם לימינו אנו – לחיים בתל אביב של ימינו, עם כל הסטרס והרעש והמכוניות ותרבות הצריכה והבלגנים.

איינגר יוגה

מה זה איינגר יוגה?

ישנן מגוון גישות שונות ליוגה. חלקן יותר תכליתיות ומתמקדות באימון הגופני וחלקן מאפשרות למתרגלים לעבוד גם על הגוף וגם על התודעה יחד. איינגר יוגה היא גישה כזאת. היא מתמקדת בדיוק הנשימות והתנועות ועצם הדיוק שלהן, הוא חלק מהאימון עצמו. למתבונן מן הצד זה אולי נשמע קצת אמורפי, אולי לא מספיק מאמץ. ובכן, הוא טועה. עם התרגול תגלו שאתם חזקים יותר, גמישים יותר, ששיווי המשקל שלכם משתפר, שאתם שולטים יותר בגוף שלכם ויחד עם זאת תחוו גם שינוי תודעתי עמוק.

המטרה של התרגול היא לחבר בין הדבר האמורפי שנקרא "אני" לגוף שבו ה"אני" הזה גר. זה תרגול שהוא הרבה מעבר לאימון שרירים, הוא אימון התודעה. השילוב בין השניים מאפשר להיות במצב של קשב, של נוכחות ברגע ולבסוף – במצב של שלווה.

לתרגל איינגר יוגה בתל אביב

גם אתם מרגישים לחץ, תחושה תמידית של סטרס וחרדה? החיים בפוסט מודרנה הם לא פשוטים. יש המון גירויים, הכל מהיר ומשתנה והמוח עובר מדבר לדבר תוך שניות. וכשכל זה קורה בתפאורה העירונית, עם הרעש והלחץ והמכוניות ובלגן, אפשר לפעמים להרגיש שקשה לנשום באופן סדיר.

היום כבר ידוע שלחץ וחרדה מתמשכים הם בעלי השפעה קשה ביותר על הבריאות הפיזית והנפשית ויכולים להוביל למצבי של לחץ דם גבוה, פגיעה במערכת החיסונית, התקפי חרדה קשים ועוד. כדי למנוע נזק לגוף ולנפש, חשוב לשמור על איים של שקט, לעשות הפסקות מהסטרס הזה ולצאת אל העולם עם אנרגיות חדשות. תרגול של איינגר יוגה פעם או פעמיים בשבוע ייתן לכם את ההפסקה שאתם צריכים ואולי, גם יעניק לכם פרספקטיבה חדשה על החיים ועל העולם.

דילוג לתוכן